نتایج جستجو برای عبارت :

محراب جمکران(شعری از رهبری)

محراب در فرش محرابی
فرش محرابی یکی از گروه های فرش های سجاده ای ست گزینه ای بسیار مناسب برای فرش مخصوص مسجد و نمازخانه ها ، حسینیه ها و مکان های مذهبی است.
محراب مسجد در شعر فارسی از جایگاه خاصی برخوردار است. به عنوان مثال حافظ ، فردوسی ، مولوی ، نظامی ، سعدی ، عطار و سنایی از جمله شاعرانی هستند که محراب را در اشعار خود به کار برده اند. محراب از نظر لغوی از کلمه مهرابه گرفته شده است. از نظر مکانی محراب محلی که جهت قبله را مشخص می کند و جایی است در
در روحمان طراوت مهتاب عشق بود سرهایمان چو شاخه سنگین ز بار و برگ خامش بر آستانه محراب عشق بود من همچو موج ابر سپیدی کنار تو بر گیسویم نشسته گل مریم سپید هر لحظه میچکید ز مژگان نازکم بر برگ دستهای تو آن شبنم سپید گویی فرشتگان خدا در کنار ما با دستهای کوچکشان چنگ میزدند درعطر عود و ناله ی اسپند و ابر دود محراب را زپاکی خود رنگ میزدند پیشانی بلند تو در نور شمع ها آرام و رام بود چو دریای روشنی با ساقهای نقره نشانش نشسته بود در زیر پلکهای تو رویای ر
شرکت فرش سجاده‌ محراب نقش کاشان فعالیت خود را در زمینه تولید فرش سجاده‌ای از سال 1379 با هدف ایجاد فضایی باشکوه، منظم و زیبا برای مساجد، در شهر کاشان، قطب تولید فرش ماشینی ایران آغاز کرد.
از سال 1394 با توجه به نوآوری جهانی در صنعت نساجی، شرکت فرش سجاده محراب نقش با بهره‌گیری از پیشرفته‌ترین ماشین‌آلات و با ایجاد طرح‌های نوین در زمینه طراحی سجاده فرش، گامی نو در این صنعت برداشت و توانست با بهره‌گیری از کادری مجرب و خلاق، تنوعی از نقش‌ها و ط

بسیاری از همراهان محراب نقش خواهان بکارگیری بهترین فرش سجاده ای برای مساجد و نمازخانه های خود هستند. ولی آیا فکر می‌کنید بتوان با دیدن یک سجاده فرش جنس آن را حدس زد؟ و به میزان شانه فرش پی برد؟ و بهترین فرش سجاده ای مسجد را تشخیص داد؟
ما فرصت را غنیمت شمرده؛ برای این منظور مسابقه " بهترین فرش سجاده ای مسجد " را ترتیب دادیم؛ تا هم مقایسه‌ای بین انواع سجاده فرش ها ترتیب دهیم و هم اطلاعات عمومی شما را محک بزنیم. برای برندگان هم جوایز ویژه ای در

بسیاری از همراهان محراب نقش خواهان بکارگیری بهترین فرش سجاده ای برای مساجد و نمازخانه های خود هستند. ولی آیا فکر می‌کنید بتوان با دیدن یک سجاده فرش جنس آن را حدس زد؟ و به میزان شانه فرش پی برد؟ و بهترین فرش سجاده ای مسجد را تشخیص داد؟
ما فرصت را غنیمت شمرده؛ برای این منظور مسابقه " بهترین فرش سجاده ای مسجد " را ترتیب دادیم؛ تا هم مقایسه‌ای بین انواع سجاده فرش ها ترتیب دهیم و هم اطلاعات عمومی شما را محک بزنیم. برای برندگان هم جوایز ویژه ای در
واعظان کاین جلوه در محراب و منبر می‌کنندچون به خلوت می‌روند آن کار دیگر می‌کنند
مشکلی دارم ز دانشمند مجلس بازپرس
توبه فرمایان چرا خود توبه کمتر می‌کنند؟
گوییا باور نمی‌دارند روز داوری
کاین همه قلب و دغل در کار داور می‌کنند
یا رب این نو دولتان را با خر خودشان نشان
کاین همه ناز از غلام ترک و استر می‌کنند
ای گدای خانقه برجه که در دیر مغان
می‌دهند آبی که دل‌ها را توانگر می‌کنند
حسن بی‌پایان او چندان که عاشق می‌کشد
زمره دیگر به عشق از غیب
طرح معراج، محصولی از شرکت محراب نقش کاشان، یکی از طرح هایی است که توسط این مجموعه طراحی شده است. طبق نظر و سلیقه هر مشتری، رنگ این طرح قابل تغییر است.

برای دیدن طرح های بیشتر و متنوع محراب نقش، اینجا را کلیک کنید: طرح‌های فرش سجاده ای
اگر نمی‌خواهید درگیر واسطه‌ها شوید، همین حالا مستقیم با بخش فروش شرکت محراب نقش کاشان تماس بگیرید و انواع طرح‌ها را همراه با لیست قیمت فرش مسجدی دریافت کنید.
شماره ثابت    54751366 – 031
شماره همراه 0
برنامه هفته پایانی مسابقات لیگ هفت سنگ نوجوانان روستای ممرآباد:جمعه 98/01/30ساعت 10 صبحمحراب - بهاران بهمن - متحد متحد - بهاران محراب - فجر نو جوایز تیمهای برتر شنبه شب در مراسم جشن نیمه شعبان ( مهدیه روستای ممرآباد)  اهدا خواهد شد. هیات بومی و محلی شهرستان کاشمر
بار دیگر محصولی جدید از شرکت فرش سجاده‌ای محراب نقش کاشان:
حدس بزن، جایزه بگیر!
برای هر مجموعه و شرکتی که فعالیت‌های تولیدی دارد، به روز بودن و توسعه محصولات، اصل بسیار مهمی است. شرکت فرش سجاده‌ای محراب نقش، طبق این اصل، با نیازسنجی از مساجد و نمازخانه‌ها، به ایده‌ای خلاقانه‌ دست یافته و قصد دارد در ماه آینده این ایده را عملیاتی کند: رونمایی از یک محصول جدید در عرصه سجاده فرش! ایده‌ای جذاب که کمتر کسی می‌تواند تصور کند. آیا فکر می‌کنید
مسجد کوفه، قربانگاه عاشقان جایی که در آن مولا رستگار گردید و در محراب عشاق: 
فریادی محراب کوفه را پر می کند: «فُزتُ و ربِّ الکعبه»
ضربتی که بر سر مبارک حضرت امیرالمؤمنین علی (ع) در شب نوزدهم ماه رمضان سال چهلم هجرت وارد شد، ضربتی بود بر اسطوره عدالت و حرّیت، ضربتی دردناک بر پیکره اسلام و انسانیت، که تاریخ بشریت را داغدار و سرنوشت اسلام را دگرگون نمود. پایان زندگی این عالم و پیشوای مسلمانان، آغاز فتنه ها و غوغای بلاها گشت.برای آشتایی بیشتر با

بار دیگر محصولی جدید از شرکت فرش سجاده‌ای محراب نقش کاشان:
حدس بزن، جایزه بگیر!
برای هر مجموعه و شرکتی که فعالیت‌های تولیدی دارد، به روز بودن و توسعه محصولات، اصل بسیار مهمی است. شرکت فرش سجاده‌ای محراب نقش، طبق این اصل، با نیازسنجی از مساجد و نمازخانه‌ها، به ایده‌ای خلاقانه‌ دست یافته و قصد دارد در ماه آینده این ایده را عملیاتی کند: رونمایی از یک محصول جدید در عرصه سجاده فرش! ایده‌ای جذاب که کمتر کسی می‌تواند تصور کند. آیا فکر می‌کنی

شرکت  فرش سجاده ای محراب نقش کاشان فعالیت خود را در زمینه تولید فرش سجاده ای از سال 1379 با هدف آبادانی و زیباسازی بهترین اماکن زمین یعنی مساجد، در شهر کاشان، به عنوان پایتخت فرش ماشینی کشور، آغاز نمود. از سال 1394 با توجه به نوآوری جهانی در صنعت نساجی، با بهره گیری از پیشرفته ترین ماشین آلات و با ایجاد طرح های نوین در زمینه طراحی سجاده فرش، گامی نو در این صنعت برداشتیم و به فضل الهی توانستیم، با بهره گیری از کادری مجرب و خلاق و همچنین استفا

همکاری در فروش فرش سجاده ای و کسب درآمد میلیونی
چطور می توانیم درآمد میلیونی  بدون سرمایه اولیه داشته باشیم؟
برای حمایت از جوانان ایران، شرکت فرش سجاده ای محراب نقش طرح همکاری در فروش فرش سجاده را ارائه کرده است. شما می توانید در این طرح ثبت نام کنید. کافیست مساجد و مدارسی که نیاز به سجاده فرش دارند را پیدا کنید، با آنها ارتباط بگیرید و محصولات و طرح های فرش سجاده ای محراب نقش را به آنها معرفی کنید. تا می توانید سفارش بگیرید، اعتماد افر
همکاری در فروش فرش سجاده ای و کسب درآمد میلیونی
چطور می توانیم درآمد میلیونی  بدون سرمایه اولیه داشته باشیم؟
برای حمایت از جوانان ایران، شرکت فرش سجاده ای محراب نقش طرح همکاری در فروش فرش سجاده را ارائه کرده است. شما می توانید در این طرح ثبت نام کنید. کافیست مساجد و مدارسی که نیاز به سجاده فرش دارند را پیدا کنید، با آنها ارتباط بگیرید و محصولات و طرح های فرش سجاده ای محراب نقش را به آنها معرفی کنید. تا می توانید سفارش بگیرید، اعتماد افراد
موکت سجاده ای چیست؟

موکت سجاده ای در واقع همان سجاده فرش یا فرش محرابی است. اما عده‌ای از افراد به آن موکت سجاده ای می‌گویند.

جنس موکت سجاده ای
جنس نخ موکت سجاده ای، همان جنس فرش است. برای بافت موکت سجاده ای از نخ‌هایی از جمله نخ ویرجین (Virgin)، نخ پلی استر، نخ بی سی اف (BCF) و نخ آکریلیک (Acrylic) استفاده می‌شود. موکت سجاده ای، بافته شده با نخ اکرولیک، نسبت به بقیه بهتر است.

طرح موکت سجاده ای 
طرح موکت های سجاده ای، مناسب با فضای مسجد است.
طرح ها ب

شرکت  فرش سجاده ای محراب نقش کاشان فعالیت خود را در زمینه تولید فرش سجاده ای از سال 1379 با هدف آبادانی و زیباسازی بهترین اماکن زمین یعنی مساجد، در شهر کاشان، به عنوان پایتخت فرش ماشینی کشور، آغاز نمود. از سال 1394 با توجه به نوآوری جهانی در صنعت نساجی، با بهره گیری از پیشرفته ترین ماشین آلات و با ایجاد طرح های نوین در زمینه طراحی سجاده فرش، گامی نو در این صنعت برداشتیم و به فضل الهی توانستیم، با بهره گیری از کادری مجرب و خلاق و همچنین استفا
موکت سجاده ای چیست؟

موکت سجاده ای در واقع همان سجاده فرش یا فرش محرابی است. اما عده‌ای از افراد به آن موکت سجاده ای می‌گویند.

جنس موکت سجاده ای
جنس نخ موکت سجاده ای، همان جنس فرش است. برای بافت موکت سجاده ای از نخ‌هایی از جمله نخ ویرجین (Virgin)، نخ پلی استر، نخ بی سی اف (BCF) و نخ آکریلیک (Acrylic) استفاده می‌شود. موکت سجاده ای، بافته شده با نخ اکرولیک، نسبت به بقیه بهتر است.

طرح موکت سجاده ای 
طرح موکت های سجاده ای، مناسب با فضای مسجد است.
طرح ها ب
آیت‌الله اشرفی اصفهانی مظهر یک روحانی مسئول ساده زیست بود. زندگی طلبگی او به سختی می‌ گذشت و کتاب ‌های درسی و مطالعاتی‌اش همگی وقفی بود. روایت ‌های حیرت انگیزی از زهد او در دست است. او پس از انقلاب با وجودی که می‌ توانست به مکنتی برسد اما ساده ‌زیست‌ تر از محروم ‌ترین مردمان بود. رهبر معظم انقلاب حضرت خامنه ‌ای می فرماید: وضع داخلی زندگی ‌اش بسیار ساده و متوسط بود. اتاق کتابخانه ایشان را که من دیدم، یک اطاق طلبگی به تمام معنا و یک چیزی شب
کتاب جدال قهرمان دیوید گریم استون رضوانه سیدعلی انتشارات محراب قلم
کتاب جدال قهرمان : مأموریتی در جدال با شرایط سخت، شرایط ننگ…

کتاب جدال قهرماننویسنده : دیوید گریم استونمترجم : رضوانه سیدعلیانتشارات محراب قلم
خلاصه:
دسیموس و دوستش به طریق مشکوکی دزدیده می شوند و به محل دور از خانه شان منتقل گشته و زندانی می گردند.آنها کم کم متوجه می شوند که اربابان آنها را برای بردگی می برند بردگانی که باید با مسابقه و مبارزه با همدیگر وک تک زدن هم، دیگر
محراب در فرش محرابی
فرش محرابی یکی از گروه های فرش های سجاده ای ست گزینه ای بسیار مناسب برای فرش مخصوص مسجد و نمازخانه ها ، حسینیه ها و مکان های مذهبی است.محراب مسجد در شعر فارسی از جایگاه خاصی برخوردار است. به عنوان مثال حافظ ، فردوسی ، مولوی ، نظامی ، سعدی ، عطار و سنایی از جمله شاعرانی هستند که محراب را در اشعار خود به کار برده اند. محراب از نظر لغوی از کلمه مهرابه گرفته شده است. از نظر مکانی محراب محلی که جهت قبله را مشخص می کند و جایی است در
محراب در فرش محرابی
فرش محرابی یکی از گروه های فرش های سجاده ای ست گزینه ای بسیار مناسب برای فرش مخصوص مسجد و نمازخانه ها ، حسینیه ها و مکان های مذهبی است.محراب مسجد در شعر فارسی از جایگاه خاصی برخوردار است. به عنوان مثال حافظ ، فردوسی ، مولوی ، نظامی ، سعدی ، عطار و سنایی از جمله شاعرانی هستند که محراب را در اشعار خود به کار برده اند. محراب از نظر لغوی از کلمه مهرابه گرفته شده است. از نظر مکانی محراب محلی که جهت قبله را مشخص می کند و جایی است در
هوروزی هجده بار خلع بدن نمودن سندالعرفان قدوة العرفاء الراشدین السید النجیب میرزا ابوالقاسم شریفی ذهبی (راز) شیرازیذکر و فکرم داد و در خلوت نشانداز حضیضِ تن به اوج دل رساندسِیر ها حاصل شدم از کشف و دیدهرچه کردم عرض او کم می شنیدآخرم گفت ، ای پسر ، اینجا بایستدر طریقت دل به این ها بسته نیستسعی کن تا خلع تن حاصل شودگرددت دل زنده ، جان کامل شودچون شود خلع بدن حاصل تو رانفس میرد ، دل شود کامل تو رادر ریاضت روز و شب من تن زدمتا دمی خلع بدن حاصل شدمع
یکی از طرح‌های زیبای فرش سجاده ای کاشان، فرش مسجدی با  طرح بارگاه است. 
در این طرح ترکیبی از طرح محراب و نقش های گل و بوته را می توانید ببینید. در حاشیه این طرح نیز ستون هایی وجود دارند.
شما همچنین می‌توانید دیگر طرح‌های فرش سجاده‌ ای محراب نقش کاشان را مشاهده نمایید.

شماره تماس همکاران ما در بخش پشتیبانی و فروش:
09133617256
یکی از طرح‌های زیبای فرش سجاده ای کاشان، فرش مسجدی با  طرح بارگاه است. 
در این طرح ترکیبی از طرح محراب و نقش های گل و بوته را می توانید ببینید. در حاشیه این طرح نیز ستون هایی وجود دارند.
شما همچنین می‌توانید دیگر طرح‌های فرش سجاده‌ ای محراب نقش کاشان را مشاهده نمایید.

شماره تماس همکاران ما در بخش پشتیبانی و فروش:
09133617256
بالا بلند عشوه گر نقش باز من 
کوتاه کرد قصه زهد دراز من دیدی دلا که آخر پیری و زهد و علمبا من چه کرد دیده ی معشوقه باز من
می ترسم از خرابی ایمان که می برد 
محراب ابروی تو حضور نماز من 
 مست است یار و یاد حریفان نمی کند
ذکرش به خیر ساقی مسکین نواز من 
یارب کی آن صبا بوزد کز نسیم آن 
گردد شمامه کرمش کار ساز من 
بر خود چو شمع خنده کنان گریه می کنم 
تا با تو سنگدل چه کند سوز و ساز من
حافظ رحمه الله
یکی از بهترین روش های تهیه فرش محرابی برای مساجد و حسینیه ها خرید اینترنتی فرش سجاده ای است. دلیل این امر هم مزایای زیادی است که در این روش برای خریداران وجود دارد. اولا اینکه تمامی کارخانه فرش سجاده ای موجود در کاشان سایت فروش اینترنتی فرش سجاده ای دارند و لذا از این طریق به راحتی می توانند با شرکت های بافنده ارتباط گرفته و قیمت فرش سجاده ای درب کارخانه را دریافت کنند. دوما در کارخانه فرش سجاده ای تعداد طرح ها زیاد بوده و چند دستگاه های بافند
با نام خدا این وبلاگ رو شروع میکنیم برای دسترسی ساده تر دوستان به جزواتتیم جزوه نویسی ما متشکل از:ماندگار ایرانخواهامیررضا توکلیرضا چراغینیلوفر حسن پورفرزاد حیدریزهرا خداییآرمین عزیزیمهدی عیونیحافظ قاسمزادهمحراب مهریارمحمد هادی نوری 
بچه های پزشکی ورودی 98 دانشگاه علوم پزشکی اردبیل
ای کاش این سحر ز صبوحی حذر کندیا این‌که در به روی تو خود را سپر کنداما نماز را به فرادا اقامه کنتا قاتل از نماز جهالت حذر کندبیدار کن تمام جهان را به غیر اوبگذار با خیال تو در خواب سر کندبیدار شد که در صف پشت تو ایستدتا صف به صف ملائکه را در به در کندای ماه سر به مهر سر از سجده بر مدارپشت سرت کسی است که شق‌القمر کنداین معجزات، آیت پیغمبری نبودداد از کسی که بر دل شیطان نظر کندمحراب در تلاطم خونابه غرق شدخورشید خون گریست که شب را سحر کندمحمود حبی
.
" طاغوت اقتصادی مهمتر و خطرناکتر و ویرانگرتر و فساد انگیز تر و حیله باز تر و باقدرت تر از طاغوت سیاسی است و تزویر و نفاق و ریای او بسی بیشتر و در همرنگ نمایی استاد تر و در بهره جویی از دین و شعائر دینی و مسجد و محراب پخته تر است."  محمد رضا حکیمی گزارشی درباره جلد سوم تا ششم الحیاة
طرح معراج، محصولی از شرکت محراب نقش کاشان، یکی از طرح هایی است که توسط این مجموعه طراحی شده است. طبق نظر و سلیقه هر مشتری، رنگ این طرح قابل تغییر است.

برای دیدن طرح های بیشتر و متنوع محراب نقش، اینجا را کلیک کنید: طرح‌های فرش سجاده ای
اگر نمی‌خواهید درگیر واسطه‌ها شوید، همین حالا مستقیم با بخش فروش شرکت محراب نقش کاشان تماس بگیرید و انواع طرح‌ها را همراه با لیست قیمت فرش مسجدی دریافت کنید.
شماره همرا
جاذبه های دیدنی و تاریخی مذهبی در شهر مشهد تنها تعلق به مسلمانان ندارد. یکی از جاذبه های گردشگری در این شهر که در تور مشهد از اصفهان بازدید از آن خالی از لطف نمی باشد، کلیسای مسروپ است که در این مطلب در اصفهان تور به آن پرداخته ایم.

کلیسای مسروپ مقدس که در میدان دهم دی شهر مشهد قرار دارد در سال ۱۹۴۱ میلادی توسط ارامنه ساکن همان شهر بنا گردیده است. پلان کلیسا بازیلیک ستوندار بشکل مستطیل در جهت شرق به غرب است که محراب آن در قسمت شرقی قرار دارد.
سجاده فرش کاشان، عطر رمضان
طرح ویژه سجاده فرش محراب نقش کاشان برای ماه مبارک رمضان را از دست ندهید!
آیا برای نو کردن فرش‌های مسجد یا نمازخانه‌تان در ماه مبارک رمضان فکری کرده‌اید؟
تا فرصت باقیست اقدام کنید!
شرکت سجاده فرش محراب نقش کاشان، بهترین تولیدکننده فرش سجاده‌ای برای مساجد، نمازخانه‌ها و تمامی مصلی‌ها است. این شرکت با سابقه‌ای 20 ساله، افتخار دارد به مناسبت فرارسیدن ماه مبارک رمضان، طرح‌های متنوع و جدید خود را با بهترین کیفیت
سجاده فرش کاشان، عطر رمضان
طرح ویژه سجاده فرش محراب نقش کاشان برای ماه مبارک رمضان را از دست ندهید!
آیا برای نو کردن فرش‌های مسجد یا نمازخانه‌تان در ماه مبارک رمضان فکری کرده‌اید؟
تا فرصت باقیست اقدام کنید!
شرکت سجاده فرش محراب نقش کاشان، بهترین تولیدکننده فرش سجاده‌ای برای مساجد، نمازخانه‌ها و تمامی مصلی‌ها است. این شرکت با سابقه‌ای 20 ساله، افتخار دارد به مناسبت فرارسیدن ماه مبارک رمضان، طرح‌های متنوع و جدید خود را با بهترین کیفیت
راه دشوار است و باید همسفر پیدا کنم عارفی صاحب دل و صاحب نظر پیدا کنم جاده پر پیج و خم است و باید ازآن بگذرم راه را با خوردن خون جگر پیدا کنم هرکدام از همرهانم از مسیری رفته اند کاش از حال رفیقانم خبر پیدا کنم گرچه سرمست از شرابی سرخ و چندین ساله ام باید از این می رفیقی کهنه تر پیدا کنم چون که لطف شیخ و زاهد گاه هست و گاه نیست می روم تا اینکه یاری معتبر پیدا کنم بنده ی آنم که در محراب عشقش روز و شب دست و پا گم میکنم تا بال و پر پیدا کنم یارب از تردام
راه دشوار است و باید همسفر پیدا کنم عارفی صاحب دل و صاحب نظر پیدا کنم جاده پر پیج و خم است و باید ازآن بگذرم راه را باخوردن خون جگر پیدا کنم هرکدام از همرهانم از مسیری رفته اند کاش از حال رفیقانم خبر پیدا کنم گرچه سرمست از شرابی سرخ و چندین ساله ام باید از این می رفیقی کهنه تر پیدا کنم چون که لطف شیخ و زاهد گاه هست و گاه نیست می روم تا اینکه یاری معتبر پیدا کنم بنده ی آنم که در محراب عشقش روز و شب دست و پا گم میکنم تا بال و پر پیدا کنم یارب از تردام

تاریخ تجدید بنای این مسجد معلوم نیست اما محراب آن در تاریخ 676 هـجری قمری ساخته‌شده است. این مسجد به همراه سایر اجزای بافت قدیمی شهر به‌ویژه بازار و راسته‌های آن بارها مورد مرمت و بازسازی قرارگرفته است

به‌گزارش میراث‌آریا به نقل از روابط‌عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی آذربایجان غربی، جلیل جباری مدیرکل میراث‌فرهنگی استان در جریان بازدید از مسجد جامع ارومیه از ادامه روند عملیات اجرایی پشت‌بام مسجد جامع خبر داد و افزود: «بخشی از اق
معماری مسجد و سجاده فرش

پس از ورود اسلام به ایران و اسلام آوردن
ایرانیان ، توجه اعراب به سمت مسجد های ایران و فرش مسجد جلب شد.

ساده ترین نوع بنای مسجد عبارت است از یک
حیاط محصور شده با طاق نماهای اطراف آن و یک سالن سرپوشیده در مجاورت آن در معماری مسجدی ایرانی انواع هنرهای دست
ایرانیان مثل کاشی کاری آینه کاری و نقش محراب مسجد بکار برده شده است.

نقش محراب در مساجد بعمنای جنگ می باشد
اما جنگ با نفس زمانی که شما در محراب نمازگزار می ایستید به جنگ
از جمله مهم ترین و پرفروش ترین فرش های
سجاده ای , سجاده فرش محرابدار است.

فرش سجاده ای محراب دار با توجه به آن که
تقریبا شبیه به محراب مساجد می باشد بسیار پر فروش است.

رنگ سجاده فرش محراب دار
سجاده فرش های محراب دار در رنگ های سبز
, آبی , گردویی , زرشکی , روناسی تولید و بافت می شوند.
سجاده فرش های سبز رنگ با توجه به حالت
معنوی مساجد بسیار پر فروش تر هستند.
امروزه با توجه به ارامش بخش بودن رنگ آبی
, سجاده فرش های محرابدار آبی نیز پر فروش شده اند.

ط
طرح الوند، محصولی از شرکت محراب نقش کاشان، یکی از طرح هایی است که توسط این مجموعه طراحی شده است. طبق نظر و سلیقه هر مشتری، رنگ این طرح قابل تغییر است.

شماره همراه 09133617256
پذیرای سفارش شما خوبان هستیم
از فرش تا عرش با محراب نقش
فرآیند جامع نصب ، برش و دوردوزی فرش های سجاده ای را می توان به شرح زیر بیان کرد:
1.برش دقیق دور ستون های نمازخانه یا مسجد2.برش کناره ها و حاشیه دیوارها بدون هرگونه انحراف و اضافی گذاشتن فرش سجاده بر روی لبه دیوار3.دور دوزی و زیگزال سجاده فرش های، برش خورده به منظور استحکام لازم و زیبایی4.اندازه رولها دقیقا برابر با اندازه طول صف نماز بافته و نصب گردد.

روش نصب فرش سجاده
فرش های سجاده ای را می توان به دو روش آجری و موازی نصب نمود . پیشنهاد می گر
یوں لفظ مستعار ہیں قرآن کے لئے
لکھنی ہے منقبت  شہِ ذیشان کے لئے
تعمیر کرکے کعبہ یہ کہنے لگے خلیل
آمادہ ہوگیا ہے یہ مہمان کے لئے
بوجہل و بولہب  کے لئے در بنا جدار
دیوار در ہوئی بنِ عمران کے لئے
قد افلح کی کر کے تلاوت بتا دیا
بن کے سند یہ آئے ہیں ایمان کے لئے
محراب ہو یا معرکہِ کارزار ہو
خود کو فنا کئے ہیں یہ یزدان کے لئے
دے کر زبان میثمِ تمار نے کہا
تخلیق ہم ہوئے تھے اسی مان کے لئے
ہم نے کبھی بھی عشق کا سودا نہیں کیا
بس اک عمل یہ لائے ہیں میزان کے لئ
شب آخرین راه یادش بخیر
شب مرگ دلخواه یادش بخیر 
غم بغض دریا و گوش کویر
دله کوچک چاه یادش بخیر
  به صاحب صفات سمیع و بصیر
کریم خطا بخش پوزش پذیر 
جهان قعرِ خوابِ بدی رفته است
به جای جهان هم تو احیاء بگیر
  ببین گوشه ی دنجِ محراب را
ببین تیغ بر فرق مهتاب را
  سرِ پنجه های پلنگ عجل
ببین ماه افتاده بر آب را 
ببین کعبه با تو سیاه پوش شد
هر آیینه ای تار و مخدوش شد
  دو پیمونه زهر از سبو ریخته
زمین و زمان شوکران نوش شد
   شب آخرین راه یادش بخیر
شب مرگ دلخو
اولین‌ مسجد ـ مقبره‌ از دوره فاطمیان‌ (حک: 297ـ567) در قاهره‌. این‌ مسجد در مشرق‌ قاهره‌، در ناحیه جَبَل‌ مُقَطَّم‌، واقع‌ است‌ . نام‌ آن‌، طبق‌ کتیبه مرمرینی‌ در مدخل‌ بنا، از اسم‌ سازنده‌اش‌، امیرالجیوش‌ بدرالجمالی‌(متوفی‌ 487)، وزیر مسیحی‌ مستنصر فاطمی‌، گرفته‌ شده‌ و بر اساس‌ همان‌ کتیبه‌، مشهدالجیوشی‌ نیز خوانده‌ شده‌ است‌ (سعاد ماهرمحمد). در جانب‌ چپ‌ محراب‌، قبری‌ هست‌ که‌ مردم‌ آن‌ را مدفن‌ بدرالجمالی‌ می‌دانن
طرح الوند، محصولی از شرکت محراب نقش کاشان، یکی از طرح هایی است که توسط این مجموعه طراحی شده است. طبق نظر و سلیقه هر مشتری، رنگ این طرح قابل تغییر است.

شماره همراه 09133617256
پذیرای سفارش شما خوبان هستیم
از فرش تا عرش با محراب نقش

فرش محرابی به فرش هایی گفته می شود که نقش و نگار محراب گونه دارند به صورتی که دو ستون در اطراف هر محراب و یک قوس مسقف در بین این دو ستون دیده می شود. البته گاه دیده شده فرش سجاده ای به شکل فرش تشریفاتی ساده نیز تولید می شود که عمده کاربرد آن در فضاهای کوچک می باشد تا باعث بزرگ تر دیده شدن محیط شود. مزایی که در استفاده از فرش سجاده ای شاهد خواهیم بود عبارتند از: نظم دادن به صف نمازگزاران، پوشش کامل کف حتی در قسمت هایی که شکل هندسی خاصی هست و یا ستون
قدمت سجاده فرش و سجاده:

از ابتدای اسلام از فرش معمولی یا حصیر
برای نماز استفاده میشد اما با بافت اولین سجاده ها این فرش ها در مسجد برای امام جماعت
و نماز فرادا استفاده شدند. این سجاده ها در ابتدا از جنس پارچه یا پوست حیوان یا حصیر
و به صورت تکی بودند اما پس از گذشت چند قرن مزیت این سجاده ها باعث شد سجاده فرش یا
همان فرش های سجاده ای بافته شوند.

طرح و نقش فرش های سجاده ای و سجاده:

طرح سجاده فرش و سجاده بسیار شبیه هم است
با این تفاوت که طرح
امامم .. رهبرم .. پیشوایم .. مولایم علـــــــــــــــــــــــــــــی بن ابی طالب

هم مقتدر 
هم باشکوه
هم استوار 
هم وسیع 
هم پرهیبت
و هم از مظلومیت او دل چون پشم حلاجی شده .. دیگر دل نمی شود .. حالش خوب نمی شود .. و تا ابد سوگوار ..

پای رسول ایستاد .. تا پای جان ..
و در محراب نماز .. در شب قدر .. با شهادتش دنیا را تفسیر کرد
که اگر راهت، راهی باشد که هر لحظه شاهد خدا باشی .. 
و نلغزی در این راه 
نهایتش، خداست که جان تو را می خَرَد
که چه معامله پرارزشی .. 
«٣٩»فَنادَتْهُ‌ الْمَلائِکَةُ‌ وَ هُوَ قائِمٌ‌ یُصَلِّی فِی الْمِحْرابِ‌ أَنَّ‌ اللّهَ‌ یُبَشِّرُکَ‌ بِیَحْیى‌ مُصَدِّقاً بِکَلِمَةٍ‌ مِنَ‌ اللّهِ‌ وَ سَیِّداً وَ حَصُوراً وَ نَبِیًّا مِنَ‌ الصّالِحِینَ‌ پس درحالى‌که زکریّا در محراب به نماز ایستاده بود،فرشتگان او را ندا دادند که خداوند تو را به(فرزندى به نام)یحیى بشارت مى‌دهد که تصدیق‌کنندۀ(حقّانیت)کلمة اللّه(حضرت مسیح)است و سیّد و سرور،و خویشتن‌دار(از زنان)و پیامبرى از
سجاده فرش‌ اکریلیک، مرغوب‌ترین فرش‌های سجاده‌ای
سجاده فرش‌ اکریلیک جایگاه پراهمیتی در صنعت نساجی ایران و جهان دارد. تولیدکنندگان الیاف اکریلیک کشورهایی چون ایتالیا، آلمان، اسپانیا، پرتغال و ترکیه می  باشد. ایران الیاف اکریلیک خود را از کشورهایی چون آلمان، اسپانیا و ترکیه دریافت می‌کند.
باید بدانیم که بهترین فرش‌های سجاده‌ای، فرش‌هایی هستند که 100 درصد نخ خاب آنها اکریلیک باشد. الیافی که تقریبا حالت پشم مانند دارند و سبک و گرمند. نخ
سجاده فرش‌ اکریلیک، مرغوب‌ترین فرش‌های سجاده‌ای
سجاده فرش‌ اکریلیک جایگاه پراهمیتی در صنعت نساجی ایران و جهان دارد. تولیدکنندگان الیاف اکریلیک کشورهایی چون ایتالیا، آلمان، اسپانیا، پرتغال و ترکیه می  باشد. ایران الیاف اکریلیک خود را از کشورهایی چون آلمان، اسپانیا و ترکیه دریافت می‌کند.
باید بدانیم که بهترین فرش‌های سجاده‌ای، فرش‌هایی هستند که 100 درصد نخ خاب آنها اکریلیک باشد. الیافی که تقریبا حالت پشم مانند دارند و سبک و گرمند. نخ
ترا می‌خواهم و دانم که هرگز
به کام دل در آغوشت نگیرم
توئی آن آسمان صاف و روشن
من این کنج قفس، مرغی اسیرم
ما تکیه داده نرم به بازوی یکدیگر
در روحمان طراوت مهتاب عشق بود

سرهایمان چو شاخه سنگین ز بار و برگ
خامش بر آستانه محراب عشق بود

من همچو موج ابر سپیدی کنار تو
بر گیسویم نشسته گل مریم سپید

هر لحظه می‌چکید ز مژگان نازکم
بر برگ دست‌های تو آن شبنم سپید

گویی فرشتگان خدا در کنار ما
با دست‌های کوچکشان چنگ می‌زدند

در عطر عود و ناله اسپند و
سحردرمسجدکوفه علی طوفان ایمان است/برای وصل برایزد ندایش فزت ازجان است/شده محراب آن مسجد زخون فرق اورنگین/صدای جبرئیل آنجا نشان ازچشم گریان است/برای امت احمد به ناگه یک بلا آمد/دوباره بی پدر گشتن برآن خیل یتیمان است/زندتیغ ستم دشمن عدالت را که حیدربود/برای شیعیان اشکی زچشم هرمسلمان است/عزابرپاشده اینک زداغ حضرت حیدر/که تقدیرخداوندی برایش وصل جانان است/بیاید یوسف زهراکه مرهم برعلی باشد/ظهورحضرت مهدی برای درد درمان است/

فرآیند جامع نصب ، برش و دوردوزی فرش های سجاده ای را می توان به شرح زیر بیان کرد:
1.برش دقیق دور ستون های نمازخانه یا مسجد2.برش کناره ها و حاشیه دیوارها بدون هرگونه انحراف و اضافی گذاشتن فرش سجاده بر روی لبه دیوار3.دور دوزی و زیگزال سجاده فرش های، برش خورده به منظور استحکام لازم و زیبایی4.اندازه رولها دقیقا برابر با اندازه طول صف نماز بافته و نصب گردد.

روش نصب فرش سجاده
فرش های سجاده ای را می توان به دو روش آجری و موازی نصب نمود . پیشنهاد می
یکه بود و بی‌حریف، این شد که لشگر باب شدلشگری را کشت، جنگ نابرابر باب شدتیغ بر کف با نقابی از دل لشگر گذشتدر عرب، تشبیه ابروها به خنجر باب شدهیبتش را چون مؤذن داخل محراب دیدابتدای هر اذان "الله اکبر" باب شدشیعیان توحیدشان را در ولایت یافتنددر نماز این شد که بعد از حمد، کوثر باب شداصلا از وقتی که فهمیدیم کوثر با علی‌ستختم قرآن بین ما از جزء آخر باب شدگفت پیغمبر "انا علمٌ علیٌ بابها"در مدینه ناگهان سوزاندن در باب شد!هر چه را شد باب کردند، آخرش
بسم الله الرحمان الرحیم

پاسخ به یکی دیگر از شبهات وهابی و الحادی در فضای سایبری:

رصد شبهه از معاندین دروغ پرداز و مفلوک:

معاند میگوید: علمای شیعه دروغ گفته اند که امام علی (ع) در محراب نماز
شهید شدند ‼️

اسکن از متن شبهه

پاسخ_شیعه: نمیدانیم بعد از جواب به این شبهه، معاندین دقیقا به کدام بیابان
و خرابه نقل مکان خواهند کرد ، باید منتظر بود. اما بعد...

ادامه مطلب
بسم الله الرحمان الرحیم

پاسخ به یکی دیگر از شبهات وهابی و الحادی در فضای سایبری:

رصد شبهه از معاندین دروغ پرداز و مفلوک:

معاند میگوید: علمای شیعه دروغ گفته اند که امام علی (ع) در محراب نماز
شهید شدند ‼️

اسکن از متن شبهه:

http://yon.ir/mgSPL
پاسخ_شیعه: نمیدانیم بعد از جواب به این شبهه، معاندین دقیقا به کدام بیابان
و خرابه نقل مکان خواهند کرد ، باید منتظر بود. اما بعد...

ادامه مطلب
آتش تنور هر لحظه سوزنده تر می شد، چهره به آتش نزدیک کرد، فرمود: ای علی بچش طعم آتش را ! این جزای کسی است که از وضع یتیمان و بیوه زنان بی خبر باشد. 
آری این همان کسی است که کوفیان دیگر تاب عدالتش را نداشتند. 
شب بیست و یکم رمضان است و دیگر کوچه های کوفه گامهای آرام و پرصلابتش را در سکوت وهم انگیز شب نمی شنوند، او که نخلستانهای کوفه حدیث استقامتش بودند و چاههای آن مامن اسرار مگویش. 

علی، قرآن ناطق، 25 سال سکوت و خانه نشینی!! 
او علی مرتضی است؛ اولین
در ضلع شرقی میدان امام (نقش جهان) مسجدی قراردارد که در زمان شاه
عباس اول صفوی ، هنگام احداث میدان و همراه با بناهای اطراف آن به منظور
محل عبادت و حوزه تدریس مرحوم شیخ لطف اله ، که از علما و روحانیون بزرگ
جبل عامل در لبنان بوده ، ساخته شده است . ساختمان مسجد در سال ۱۰۱۱ هـ .ق
آغاز و در سال ۱۰۲۸ به پایان رسیده است . این مسجد دارای یک شبستان
زیرزمینی است که کف گنبدخانه را از سطح زمین بالاتر قرارداده است . به خاطر
استفاده های خاص علمی ـ مذهبی از این
طوفان غم زکوفه برکوچه دل آمد/ازماتم ولایت مجلس ومحفل آمد/اشک بصرکه کم شدخون دیده راگرفته/اندر فراق حیدرآن مردعادل آمد/زهرازاین مصیبت با مصطفی بگرید/خون خدازفرق مولای کامل آمد/محراب کوفه اینک از خون اوخضاب است/ازمجتبی وزینب گریه به حاصل آمد/الهام غم گرفته چون کربلا زحیدر/اشک حسین عطشان برجان ساحل آمد/ای بی وفا زمانه بامرتضی چه کردی/سوی یتیم کوفه غم راچه نازل آمد/گریه زچشم مهدی بانائبش چکیده است/ناگه ظهورمولابر شیعه نائل آمد/
تنوع کیفیت در تولید سجاده فرش محرابی موجب شده فرش مساجد با قیمت های مختلفی وجود داشته باشند. فرش سجاده ای پرسان پارس فرش مسجدی 440 شانه BCF را که از قیمت مناسبی برخوردار است در طرح و رنگ های متنوع تولید می نماید. وزن سبک، قیمت ارزان، راحتی نصب و پوشش کامل محیط از دلایل استقبال از فرش سجاده ای 440 شانه می باشد. همچنین تولید فرش های مسجدی 500 شانه و 700 شانه در دستور کار این مجموعه قرار دارد که غالب الیاف این سجاده فرش ها پلی استر و یا اکریلیک می باشد. بر
خوش به حالش؛ حتما شب فراق دوست را ندیده است که می گوید «یلدا» درازترین شب سال است! آن که از رحیل یار به سوگ ننشسته باشد، «شام فراق» چه داند؟! حتما در حوالی کوچه ی تشویش در انتهای بن بست فراق، یک نیستان ناله از نایش نچکید و روبرویش راه دشوار تا محراب دوست را ندید که از بلندی یلدا حرف میزند.حتما در خلوت شب های سرد و‌ طولانی فراق، بی قرار، دیوان خوان قصیده و غزل های آرمیده در نگاه آخر دوست نبود؛ که حرف خزان و شب آخر طولانی اش را میزند! راستی ما حتی
به چشم هایی که در جهانی دیگر گشوده شد
پاکی پردیس در چشمان توبهترین تندیس در چشمان توزیر محراب بلند ابرویتراهبی قدیس در چشمان توسجده بر آدم کند گر بنگردیک نظر ابلیس در چشمان تو!سبز اما راه من را بسته استیک چراغ خیس در چشمان تومهربانی نرم نرمک کرده استمکتبی تاسیس در چشمان توآشنایی با خداوند جهانمی شود تدریس در چشمان توتا جهان برپاست، بختت یار بادچشمهایت تا ابد بیدار باد.
م.حمیدی. سال 1393
باسمه تعالی
اماکن مقدس
مسجد النبی
غزل۲
همبستگی احمد و اصحاب جدا نیست
آرامگه و مسجد و محراب  دو تا نیست
شد مسجد و ارکان بپا، بهر سعادت
آن مرکز علم است و عبادت که فنا نیست
گشته است بنا مسجد پیغمبر اعظم
در اول هجرت شده بر پا و خطا نیست
با گسترش مسجد و تخریب حواشی
آثار زیادی شده نابود و بها نیست
آنجاست زیارتگه و هم جای عبادت
چون خانه ی احمد بود و ظلم و جفا نیست
همراهی انصار و مهاجر شده باعث
در ساختن هر وجبش، فخر و ریا نیست
احمد چو دگر مردم آن کوچه و
سیلاب اشک شیعه جاری برای حیدر/گویا که روز محشراندر عزای حیدر/تنهانشان مومن حب علی وزهراست/پرونده عبادت داردولای حیدر/مظلوم آفرینش قدرش خدابدانید/محراب کوفه دارداینک ندای حیدر/فزت ورب مولاتاکعبه هم رسیده/دیوارخانه حق دارد صدای حیدر/درروز داغ مولا اشک یتیم جاری/باورنکرده زیرا داردعطای حیدر/فرزندهای مولا زانوی غم گرفتند/شدخانه ولایت ماتم سرای حیدر/این شام قدرشیعه معنای باعلی شد/هرمحفلی برایش دارالشفای حیدر/شال عزابه دوش صاحب زمان نشسته/و
کلیسای
مریم مقدس در شهر بندر انزلی و  کنار
شهرداری انزلی واقع شده است . این کلیسا جز سومین کلیسای شهر انزلی محسوب می شود
که توسط شخصی به نام آواک ملک اله وردیان با هزینه شخصی ساخته شده است. قدمت بنای
تاریخی کلیسای مریم مقدس به دوران قاجاریه باز می گردد. کلیسا به شکل مستطیل با
جهت شرقی- غربی است و سه ورودی در اضلاع شمالی، جنوبی و غربی دارد. در ضلع شرقی،
محراب کلیسا قرار دارد که به وسیله اختلاف ارتفاع، از بقیه فضاها جدا شده است.
دیوارهای خارجی ای
3چیز زن را ملکه میکنه :
لباس سپید عروسی
مادر شدن 
واستقلال مالی

3 چیز باعث گریه زن میشود :
جریحه دارشدن احساسش
از دست دادن عشقش 
 ومرور خاطرات خوشش

3 چیز احتیاج زن است :
آغوشی گرم وبا محبت 
تایید انگیزه هایش 
وزمانی برای رسیدن به وضع ظاهریش

3چیز زن را میکشد :
 همسرش از زن دیگری تعریف کند 
مبهم بودن آینده اش
از دست دادن عزیزانش

3 چیز باعث افتخار زن است :
زیباییش
اصل و نسبش
و نجابتش
3 چیز زن را وادار به ترک زندگیش میکند بدون برگشت :

خیانت
 عیب جوی
چه فرشی برای چه جور جایی؟
پیش از آنکه برای خرید فرش اقدام کنید لازم است به برخی نکات نظیر نوع کفپوش خانه، وسعت محیط، میزان نورگیری، رنگ دیوارها و روکش مبلمان ها و پرده ها، میزان تردد در محیط و سبک فضای خانه دقت کنید.
این نکات شما را در این زمینه راهنمایی می کند:
▪ برای فضاهایی با وسعت کم، فرشی با ترکیب روشن انتخاب کنید. در ضمن طرح افشان برای این نوع فضاها مناسب تر است ولی هرگز طرح خشتی انتخاب نکنید چون فضا را بیشتر کوچک نشان می دهد.
▪ اگر اتاق ش
وقتی با عطر نفس نفس های تو به هم آغوشی تنگ بلور و شراب می اندیشم به جام شرابی می رسم لبریز از عشق که درسودای مست شدن ثانیه ها را کلافه کرده . های های می شمارد تیک و تاک زمان را . 
گاهی تند و گاهی خسته اما عاشق و پیوسته . 
عشق میعادگاه دو عاشق است که در محراب در اوج قله های پاک به غسل تعمید می رسند . عشق مقدس است
شستشوی فرش سجاده ای چگونه است؟
شستشوی فرش سجاده‌ ای یکی از سوالاتی هست که مشتریان هنگام خرید سجاده ‌فرش‌ برایشان پیش می‌آید.
هنگام شستشوی فرش سجاده بهتراست نکات زیر را رعایت کنید
1- برای تطهیر و شستشوی فرش سجاده ای ،بهتراست از قالیشویی کمک گرفته شود، زیرا شستن فرش سجاده با شامپو فرش باعث از بین رفتن فرش می‌شود.
2-برای شستشوی فرش سجاده درهمان مکان ابتدا گرد وغبار آن گرفته و شروع به شستشو کنید.بهترین مواد شوینده برای فرش سجاده صابون های کم ا
نام کتاب : مثل هاو قصه هایشان ( قصه های تیر )نویسنده : مصطفی رحماندوستانتشارات : محراب قلمتوضیحات : این کتاب دارای «۱۳۹» صفحه می باشد که به صورت داستان داستان آمده و در پایان هر داستان نویسنده می گوید که با چه مثلی ارتباط دارد و مناسب گروه سنی ( ج و د ) می باشدقطعه ای از کتاب :این بار نیازی به تنبیه و قهر و غضب هم نبود نوکر از جا بلند شد و رفت تا برای اربابش آب بیاورد و صد البته خودش هم پیاله ی آبی بنوشد و از تشنگی نجات پیدا کند از آن به بعد درباره کس
‌شهید محراب آیت الله دستغیب:
هرکس میخواهد بداند که اگر امام زمان عجل الله فرجه ظهور فرماید، نسبت به ایشان چه موضعی خواهدداشت، ببیند الان با نائب برحقش چگونه است.

اگر توانست مطیع ایشان باشد,اطاعت از امام زمان هم میتواند بکند.
#اطاعت
#ولایت_فقیه
گفت:من اگر زبانم آتش / من اگر ترانه هایم همه شعله های سرکش / چه کنم؟ که یک دل است و همه درد های یاران...گفتم:به رو به رو که نگاه می کنم تعدادی ظاهر می بینم.چند عدد "چشم چشم دو ابرو" بدون جزئیات بیش تر.سیاهه ی پیش رویم هیچ دخلی به سیاهی پشت رویم ندارد.درد های یاران چیست؟نمی دانم...
گفت:همراه شو عزیز کاین درد مشترک / هرگز جدا جدا درمان نمی شود.
گفتم:درد مشترک چیست؟مگر ما درد مشترک هم داریم؟
گفت:آمدگان و رفتگان از دو کرانه ی زمان / سوی تو می دوند هان! ای تو

شستشوی فرش سجاده ای چگونه است؟
شستشوی فرش سجاده‌ ای یکی از سوالاتی هست که مشتریان هنگام خرید سجاده ‌فرش‌ برایشان پیش می‌آید.
هنگام شستشوی فرش سجاده بهتراست نکات زیر را رعایت کنید
1- برای تطهیر و شستشوی فرش سجاده ای ،بهتراست از قالیشویی کمک گرفته شود، زیرا شستن فرش سجاده با شامپو فرش باعث از بین رفتن فرش می‌شود.
2-برای شستشوی فرش سجاده درهمان مکان ابتدا گرد وغبار آن گرفته و شروع به شستشو کنید.بهترین مواد شوینده برای فرش سجاده صابون های کم
مسجد گوهرشاد یک اثر معماری باستانی از دوران تیموری در جنوب حرم رضوی است که به سفارش گوهرشاد ، همسر شاهرخ تیموری در سال 821 هجری ساخته شده است. کاشی کاری های مسجد با طاق های گنبدی و مناره ها جلوه خاصی به بنا بخشیده است. به گونه ای که به یک اثر هنر ایرانی در قلب حرم تبدیل شده است.
ایوان مشرق، ایوان جنوبی مسجد با مساحت 500 متر مربع می باشد که زیبایی خاصی به مسجد داده است. منبر صاحب الزمان در کنار محراب مشرق از نظر تاریخ از اهمیت بالایی برخوردار است. ا
چه فرشی برای چه جور جایی؟
پیش از آنکه برای خرید فرش اقدام کنید لازم است به برخی نکات نظیر نوع کفپوش خانه، وسعت محیط، میزان نورگیری، رنگ دیوارها و روکش مبلمان ها و پرده ها، میزان تردد در محیط و سبک فضای خانه دقت کنید.
این نکات شما را در این زمینه راهنمایی می کند:
▪ برای فضاهایی با وسعت کم، فرشی با ترکیب روشن انتخاب کنید. در ضمن طرح افشان برای این نوع فضاها مناسب تر است ولی هرگز طرح خشتی انتخاب نکنید چون فضا را بیشتر کوچک نشان می دهد.
▪ اگر اتاق ش
.
باسمه تعالی
اما کن مقدس
مسجد کوفه
غزل۴
چارمین مسجد که مشهور است بین شیعیان
مسجد کوفه است از بین مساجد در جهان
هفت محراب است درمسجد محل سجده گاه
بس وسیع است و بود آرامگاه سالکان
مسجد کوفه پس از بیت خدا، آدم بساخت
می کند ترمیم بعدا، چون علی در آن زمان
می رود مولا علی در مسجدکوفه بسی
گاه می گوید ز قرآن و گهی بر مردمان
می شود تفسیر قرآن، می دهد علم لدن
می کند تدریس مولا بر کمیل و دیگران
هست مسجد پایگاه درس و علم و معرفت
می کند حضرت سخنرانی برای کو
.
باسمه تعالی
اما کن مقدس
مسجد کوفه
غزل۵
چارمین مسجد که مشهور است بین شیعیان
مسجد کوفه است از بین مساجد در جهان
هفت محراب است درمسجد محل سجده گاه
بس وسیع است و بود آرامگاه سالکان
مسجد کوفه پس از بیت خدا، آدم بساخت
می کند ترمیم بعدا، چون علی در آن زمان
می رود مولا علی در مسجدکوفه بسی
گاه می گوید ز قرآن و گهی بر مردمان
می شود تفسیر قرآن، می دهد علم لدن
می کند تدریس مولا بر کمیل و دیگران
هست مسجد پایگاه درس و علم و معرفت
می کند حضرت سخنرانی برای کو
«٣٧»فَتَقَبَّلَها رَبُّها بِقَبُولٍ‌ حَسَنٍ‌ وَ أَنْبَتَها نَباتاً حَسَناً وَ کَفَّلَها زَکَرِیّا کُلَّما دَخَلَ‌ عَلَیْها زَکَرِیَّا الْمِحْرابَ‌ وَجَدَ عِنْدَها رِزْقاً قالَ‌ یا مَرْیَمُ‌ أَنّى لَکِ‌ هذا قالَتْ‌ هُوَ مِنْ‌ عِنْدِ اللّهِ‌ إِنَّ‌ اللّهَ‌ یَرْزُقُ‌ مَنْ‌ یَشاءُ بِغَیْرِ حِسابٍ‌ پس پروردگارش او را به پذیرشى نیکو پذیرفت و به رویشى نیکورویاند و سرپرستى او را به زکریّا سپرد.هرگاه زکریّا در محراب عبادت بر مری
حضرت آیت ا... دستغیب(ره) می‌فرمودند: روز اول ماه که می‏خواستم شهریه طلاب را
واریز کنم، پول‌ها را شمردم و متوجه شدم که یازده هزار و پانصد تومان آن کم است. من
در بازار افراد ثروتمند آشنا سراغ نداشتم و اگر هم سراغ می‏داشتم بنایم بر آن نبود
که از کسی تقاضا کنم. در اتاقم تنها نشسته بودم؛ عرض کردم: خدایا! خودت می‏دانی بنا
ندارم به سوی غیر تو دست دراز کنم و حال هم امید و اطمینانم به توست. لحظاتی بیش
نگذشت که درب منزل را زدند. یک نفر برای حساب وجوهات
دیر آمدم... دیر آمدم... در داشت می‌‌سوختهیأت، میان "وای مادر" داشت می‌‌سوختدیوار دم می‌‌داد؛ در بر سینه می‌‌زدمحراب می‌‌نالید؛ منبر داشت می‌‌سوختجانکاه: قرآنی که زیر دست و پا بودجانکاه‌تر: آیات کوثر داشت می‌‌سوختآتش قیامت کرد؛ هیأت کربلا شدباغ خدا یک بار دیگر داشت می‌‌سوختیاد حسین افتادم آن شب آب می‌‌خواستناصر که آب آورد سنگر داشت می‌‌سوختآمد صدای سوت؛ آب از دستش افتادعباس زخمی بود اصغر داشت می‌‌سوختسربند یا زهرای محسن غرق خو
نان ابلیس خوری آب طهارت چه کشی؟آه و افسوس ز انبان خباثت چه کشی؟ بنده درویشم و از توبه به صد مرتبه دورتو که شاهی سر سجّاده به حاجت چه کشی؟ سبزه‌ی بخت من از روز ازل گلگون استقامت سبز فلک را به اسارت چه کشی؟ خوشم آن روز که از یاد بری نام مراقلم خبط و خطا سوی نهایت چه کشی؟ همه بر باد رود قصّه و افسانه‌ی ماشب و روز من تنها به حکایت چه کشی؟ طلب عشق نکردیم و چه عشقی‌ست کنونناز پیمانه ز محراب عبادت چه کشی؟ ناز معشوق کشید این دل و بیهوده نکردناز حکّا
مدرسین محترم درس زبان انگلیسی دبیرستان/ هنرستان های  لقمان، رناسی، دارالقرآن، شهدای محراب، شیروانی، ولایت،دهخدا، مفضلی، هنرهای زیبا دختران، پرتو البرز، فنون، الغدیر، صالحین، عمار، مصورالملک، هنرهای زیبا پسران در سال تحصیلی 98-97 افتخار دارم از کلاس تدریس شما بزرگواران درس بیاموزم. سپاسگزار خواهم بود فرم نظارت بالینی  را قبل از کلاس مطالعه، و بعد از کلاس به همراه بنده تکمیل بفرمایید. 
فی‌الواقع حالم خوب نیست و واقعا نیاز دارم یکی باشه که منو دوست داشته باشه و باهام حرف بزنه و بهم بگه کافی هستم.
ولی خب نیست هیچ‌کس. و من دارم سعی می‌کنم گریه نکنم هنوز.

اونیم که همیشه بهش ازش می‌پرسیدم که بقیه وقتی ناراحتن و فلان تو می‌ری نازشون رو می‌کشی و بهشون خوبی می‌کنی که حالشون خوب بشه. من که حالم بد باشه کی ناز منو بکشه؟ می‌گفت من. همون!! الان بهم گفت "لطفا ول کن" همون که همیشه می‌گه می‌خوام پیشرفت کنی و بهترین خودت باشی چند هفته ست
مجموعه‌های باستانی: تخت جمشید- تخت سلیمان- ارک بم- میدان نقش جهان- صحن حرم‌های مشهد، قم، شاه چراغ- سی و سه پل- پل‌خواجواجزاء معماری قدیم باستانی:ستون‌ها- سرستون‌ها- پله‌ها- گنبدها- مناره‌ها- سرسراها- کتیبه‌های سنگی- مجسمه‌ها- محراب‌های زرتشتی- محراب‌های اسلامی- پنجره‌های رنگی- درب‌های ارسی- پنج‌دری- سه‌دریمعماری جدید و وسیع:شهرک‌ها- مجموعه‌های ساختمانی- برج‌ها- مجموعه‌های ورزشی- مجموعه‌های فرهنگی و مذهبی- استادیوم‌ها- سالن‌های
«ببین. خوب ببین. این هم اردوگاه سپاه جرّار حسین.»
جز سه – چهار خیمه که مشخصاً جان پناه بانوان و اطفال بود و دو – سه چادر که سایبان و استراحتگاه مردان به نظر می رسید، چیزی دیده نمی شد. در برابر همین خیمه گاه، صفوف نماز در حال شکل گیری بود. در کوفه می گفتند: حسین نیز همچون پدرش علی، قواعد سنت و شریعت را فرو گذاشته، نماز را ترک گفته و با گردآوری سپاهی عظیم بر علیه خلیفۀ اسلام خروج کرده و عَلَمِ محاربه افراشته است. خدایا، این چه معمّایی است؟ نجوای ب
رسول خدا (صلى الله علیه و آله و سلم):و
اما ابنتى فاطمه... متى قامت فى محرابها بین یدى ربها جل جلاله زهر نورها
لملائکه السمإ کما یزهر نور الکواکب لاهل الارض, ویقول الله عزوجل
لملائکته: یا ملائکتى انظروها الى إمتى فاطمه سیده امائى قائمه بین یدى,
ترتعد فرائضها من خیفتى و قد إقبلت بقلبها على عبادتى(6)وقتى
دخترم فاطمه در محراب عبادت مى ایستاد همچون ستاره اى براى ملائکه آسمان
مى درخشید. خدا به ملائکه مى گوید: اى ملائکه بنگرید به بهترین بنده من
فاط
یکی از سوالاتی که هنگام خرید فرش سجاده‌ای برای اکثر مشتریان پیش می‌آید، این است که برای خرید یک فرش مسجدی باید به چه نکاتی توجه کرد؟
یک فرش‌سجاده‌ای خوب چه ویژگی‌هایی دارد؟
چگونه از کیفیت سجاده فرشی که تهیه کرده‌ایم مطمئن شویم؟
در این یادداشت به این سؤالات پاسخ خواهیم داد.

1- کیفیت سجاده فرش:
برای بررسی در مورد کیفیت فرش سجاده‌ای می‌توانید از چند راه استفاده کنید:
الف: حضوری و از نزدیک به محل تولید سجاده فرش رفته و محصول را ببینید
ب: نم
هم اوّل تاریخ تو، هم آخر تاریخ تو محفل به محفل دم به دم بر منبر تاریخ تو
هم سجده‌ی محراب تو، هم چرخش مضراب تو هر صحنه‌ای هر گوشه‌ای بازیگر تاریخ تو
آن مغرب خودخواه تو، این مشرق گمراه توهر چشمه‌ی خون‌گشته بر خاکستر تاریخ تو
در روح چون برخاستم دیگر زبانم کور شد چون دود من بر آسمان، در مجمر تاریخ تو
با من ز راز عشق گو، فردا مرا در کار نیست در رفته از ادوار من، در هر سر تاریخ تو
بی مرز در هر آسمان، از قلب حق تا بر زمین هم این ور تاریخ تو، هم آن و
تمجید و احترام از قاتل امام امیرمؤمنان علی علیه السلام و اعتراض به سید جوانان اهل بهشت!در شب 19 مبارک رمضان سال 40 هجری، بدترین خلق خدا، ابن ملجم مرادی لعنه الله علیه که در بسیاری از روایاتی که خود اهل سنت نقل نموده اند، پیامبراکرم صلی الله علیه و آله و سلم او را شقی ترین انسانها خوانده اند(1)، در مسجد کوفه با شمشیر زهرآلود و مسموم خویش در حال نماز، ضربتی محکم بر سر مبارک امام امیرمؤمنان علی علیه السلام فرود آورد و حضرت را در محراب عبادت به خون غ
سؤال از رئیس جمهور؟! 
شاید مدتی از عمر شریف را صرف تبلیغ دینی و منبر و محراب کرده باشید و در ایام محرب بارها کلام نورانی حضرت سید الشهداء را برای مردم خوانده و شرح دادید که فرمود: مثلی لا یبایع مثلک، مثل من حسین با مثل توی یزید هیچگاه بیعت نمی کند.
اما شما مثلتان به چه کسی رفته است، که هنوز هم دست از مذاکره با دشمنی که مذاکره با او را خود، دیوانگی دانستید بر نمی دارید.
ای کاش تمام مدت عمر کوتاه راستتان را هزینه برای مذاکره با جوانان و نخبه های دل

سوختگی سجاده فرش را چگونه ترمیم کنیم؟ شاید این سؤال بسیاری از متولیان مساجد و یا کسانی که در نمازخانه محل کارشان از سجاده فرش استفاده می‌کنند، باشد. احتمالاً برای شما هم پیش آمده که در منزل با سوختگی فرش مواجه شوید؛ اما سوختگی سجاده فرش، با حساسیت بیشتری مواجه است؛ چرا که روزانه در دید بسیاری از مردم و نمازگزاران بوده و لازم است که سجاده فرش‌های پهن شده در مسجد که خانه خداست، زیباترین و تمیزترین شکل را داشته باشند. سوختگی یکی از آسیب‌ها
سوختگی سجاده فرش را چگونه ترمیم کنیم؟ شاید این سؤال بسیاری از متولیان مساجد و یا کسانی که در نمازخانه محل کارشان از سجاده فرش استفاده می‌کنند، باشد. احتمالاً برای شما هم پیش آمده که در منزل با سوختگی فرش مواجه شوید؛ اما سوختگی سجاده فرش، با حساسیت بیشتری مواجه است؛ چرا که روزانه در دید بسیاری از مردم و نمازگزاران بوده و لازم است که سجاده فرش‌های پهن شده در مسجد که خانه خداست، زیباترین و تمیزترین شکل را داشته باشند. سوختگی یکی از آسیب‌های
ماهور افشار - هوایی
دانلود آهنگ هوایی با صدای ماهور افشار
Mahoor Afshar- Havaei
خواننده ماهور افشار نام آهنگ هوایی شاعر عاطفه حبیبی ملودی ماهور افشار تنظیم محراب آراد میکس و مستر ایمان احمدزاده طراح گرافیک آریا واحدیان مدیر هنر
ایندانلود این آهنگ از آی سانگز
---
کانال تلگرام : ♫ @isongsir ♫
سایت : http://isongs.ir
[عکس 320×320]
مشاهده مطلب در کانال
بسم الله الرحمن الرحیم
دلم در خون شناور شد
صدا در سینه ام گم شد
گلو از سرب لبریز  و
سرم بر دار واعظ شد
#
چه در زندان 
چه در ساحل
چه در بزم و
چه در مهمانی واعظ
...
چه در محراب یک مسجد
چه در کرسی درس فیلسوف عاقل بالغ
اگر دیدی 
که دختی،
کودکی معصوم و بازیگوش
زفقر علم و دانش،
...
اگر یک دختری باشد 
عروس هجله یک نره پیر ظالم فرتوت
تو می مانی و وجدانی
که
از روح جوانمردی و انسانی
تهی گشته
(مرتضی متقیان)
تیری در بغل
به که پیری در بغل
(نقل مفهوم از سعدی)

یکی از مسائل موجود در مسجد، خوشبو بودن و معطر بودن هوای آن است، ولی گاها دیده می‌شود به دلیل استفاده از کفش و نشستن پاها قبل از ورود به مسجد، بوی مطبوعی در فضای مسجد وجود دارد. این مسئله  می‌تواند با تولید سجاده فرش از الیاف معطر تا حدودی حل شود. با تولید الیاف نانوی معطر یا بدون بو، می‌توان تا حدی به نظافت بیشتر و معطر بودن فضای مسجد یا نمازخانه کمک کرد.
چندی پیش، پژوهش گران ایرانی موفق شدند فرش و پارچه‌های معطر  با استفاده از نانو کپسول
یکی از مسائل موجود در مسجد، خوشبو بودن و معطر بودن هوای آن است، ولی گاها دیده می‌شود به دلیل استفاده از کفش و نشستن پاها قبل از ورود به مسجد، بوی مطبوعی در فضای مسجد وجود دارد. این مسئله  می‌تواند با تولید سجاده فرش از الیاف معطر تا حدودی حل شود. با تولید الیاف نانوی معطر یا بدون بو، می‌توان تا حدی به نظافت بیشتر و معطر بودن فضای مسجد یا نمازخانه کمک کرد.
چندی پیش، پژوهش گران ایرانی موفق شدند فرش و پارچه‌های معطر  با استفاده از نانو کپسول‌ه
به دلیل شباهت فرش سجاده ای محرابی با محراب مسجد و تعیین جهت قبله این سجاده فرش ها در ابتدا مورد استقبال مساجد قرار گرفتند. پس از آن خرید سجاده فرش برای مکان هایی که نماز به صورت مداوم برپا میشد صورت گرفت تا آن مکان را 
ادامه مطلب
باسمه تعالی
اماکن مقدس
مسجد سهله
غزل۶
مسجد سهله بود محبوب در نزد خدا
در جوار مسجد کوفه شود مسجد بپا
نام های دیگر مسجد سهیل است در عراق
چون بنی ظفر است و عبدالقیس شهرت، آن بنا
اول هجرت بپا شد سهله در شرق نجف
آمده ادعیه ها همراه اعمال و دعا
بعد اذن حق تعالی، می شود ساکن امام
منتسب باشد به مهدی، آخرین منجی ما
نام محراب و مکان در صحن را گویند مقام
در میان مسجد است، منصوبه ی روحی فدا
آن مقام حضرت حجت بود اندر میان
حضرت مهدی مقامش در جوار انبیا
حضرت ی

نماز جماعت به امامت کنیز مست
ولید بن یزید در سال ۱۲۵ هجری قمری به خلافت رسید. او به شراب‌خواری شُهره بود و دستور داد در دارالخلافه حوضی از شراب برایش بسازند!شبی در حالی که مست بود، با کنیز خود هم‌بستر شد. هنگام سحر، صدای اذان صبح را شنید.  عمامه خود را بر سر کنیز نهاد و عبایش را به دوش او انداخت و دستور داد که کنیز، صورت خود را بپوشاند و به جای او به محراب نماز رفته و نماز جماعت بخواند. کنیز هم اطاعت امر کرد و با همان حالت مستی و جنابت به مسجد
رمان پسر حاجی یک رمان عاشقانه و مذهبی به قلم پریا قاسمی میباشد. شما میتوانید جهت دانلود رمان پسر حاجی با لینک مستقیم و فرمت pdf به صورت رایگان از وبسایت هیلتن استفاده کنید.
خلاصه و دانلود رمان پسر حاجی
داستان در رابطه با پسری به نام محراب، دردانه ی حاج بابا جانش است که میان خواسته ها و عقایدش دچار اشتباهاتی میشود و راهی جز ریاکاری را نمیتواند انتخاب کند. سمت و سوی دیگر قصه، داستان دختری موفق با یک زندگی آرام است که بر پایه ی قوانینی نا نوشته
خون از مژه بارید زمین سرخ نگین شد
در هر قدمش مرغ سحر خوان حزین شد

ابر گریه   سما و مه و عالم   همه ماتم 
َشمشیر جفا فرق سرش نقش زمین شد

تا بود بر هر خانه امید و نظری  بود
چون رفت دگر شورو نوا زمزمه می شد

ای نام تو والا چو چراغ   دل    امید
با هجرت تو خون و جگر بی پدری شد

در کوفه و محراب دگر جای تو خالی 
آن رهگذر شب در آن کوچه تهی شد

با رفتن تو اشک به هر دیده سرازیر
آن کودک مسکین دگر  چون یتیم شد

ای شیر دلان ، مظهر پاکی  و کرامت
با رفتن تو مسجد کوفه
تعیین جهت قبله
س۲۸. خواهشمندیم به سؤالات زیر پاسخ فرمایید:۱ .به استناد بعضی از کتاب های فقهی، گفته شده که معمولاً در روزهای هفتم خرداد و بیست و پنجم تیر(۱) آفتاب به طور عمودی بر کعبه می تابد. آیا در این هنگام، تشخیص جهت قبله با نصب شاخص در زمانی که صدای اذان مکه بلند می شود، امکان دارد؟ اگر جهت قبله در محراب مساجد با جهت سایه شاخص اختلاف داشت، کدام یک صحیح تر است؟۲  .آیا اعتماد بر قبله نما صحیح است؟
ج. اعتماد بر شاخص یا قبله نما در صورتی که موجب
بنام خداوند جان و خرد        کزین برتر اندیشه بر نگذرد
جان نباشد جز خبر در آزمون        هرکه را افزون خبر جانش فزون       ( حضرت مولانا)

عرصه
مطبوعات و اطلاع رسانی همچون محراب عبادت، مقدس است. با توجه به اهمییت
خبر، خداوند یکصد و بیست و چهارهزار پیامبر را به رسالت برانگیخت تا پیامش را آنگونه که خود دوست دارد و به همان ظرافت ودقت به مردم برساند/
در آغاز
جزء سی‌ام می فرماید: عمّ  یتسائَلون عنِ الَّنباء العظیم  حتی  نبی  اکرم
(ص) پیام‌رسان خد
رمان پسر حاجی یک رمان عاشقانه و مذهبی به قلم پریا قاسمی میباشد. شما میتوانید جهت دانلود رمان پسر حاجی با لینک مستقیم و فرمت pdf به صورت رایگان از وبسایت هیلتن استفاده کنید.
خلاصه و دانلود رمان پسر حاجی
داستان در رابطه با پسری به نام محراب، دردانه ی حاج بابا جانش است که میان خواسته ها و عقایدش دچار اشتباهاتی میشود و راهی جز ریاکاری را نمیتواند انتخاب کند. سمت و سوی دیگر قصه، داستان دختری موفق با یک زندگی آرام است که بر پایه ی قوانینی نا نوشته
محرماتطرح محرمات به طرح‌هایی در فرش اطلاق می‌گردد که قطعاتی از یک نقشه در طول فرش تکرار می‌گردد و عرض فرش در متن به چند ردیف تقسیم می‌گردد و هر ردیف آن از رنگ و طرح مشخص از ابتدا تا انتهای فرش ادامه پیدا می‌کند و به‌طور راه راه ترسیم می‌گردد. این طرح در بعضی از نقاط ایران به نام قلمدانی مشهور است.
گروه‌های فرعی طرح محرمات عبارتند از قلمدانی سراسری، گل‌ریز با زمینه یکرنگ و بته با زمینه الوان.
محرابیطرح اصلی محرابی از طرح محراب الهام گرفت

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها